Jak wygląda podstawowy zabieg podologiczny?

Wykonanie zabiegu poprzedzone jest wywiadem i wypełnieniem Karty Klienta oraz dobraniem odpowiedniego zabiegu.

PZP polega na opracowaniu płytki paznokciowej, usunięciu zrogowaceń oraz nawilżeniu całej stopy.

Usuwanie brodawek wirusowych tzw. kurzajek

W naszym salonie stawiamy na najwyższej klasy sprzęt,nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenie Lamprobe wykorzystujące oddziaływanie fal radiowych.Zapewnia to wysoka precyzje zabiegu,a dzięki pełnej kontroli i regulacji emisji metoda ta gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Korekcja wrastającego paznokcia

Każdy przypadek wrastającego paznokcia traktujemy indywidualnie, dopasowując dobór metody korekcji do zastanego stanu.

Modzele

Modzel to rodzaj zgrubiałego naskórka (warstwy kolczystej i rogowej), które powstają w wyniku długotrwałego działania czynnika mechanicznego. To odpowiedź obronna organizmu na powtarzający się ucisk.

Hiperkeratozy

Jest to znaczne pogrubienie warstwy rogowej naskórka związane z nadmiernym rogowaceniem. Występują najczęściej na powierzchni podeszwowej i palcach stóp.

Nagniotki

Nagniotki (zwane potocznie „odciskami”) są rodzajem pogrubiałego naskórka, powstające w wyniku działania długotrwałego czynnika mechanicznego.

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Co zrobić gdy w wyniku urazu, choroby czy innego defektu kosmetycznego nasza płytka paznokciowa jest uszkodzona, w stanie zaniku?

Stopa cukrzycowa

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną charakteryzującą się hiperglikemią czyli podwyższonym poziomem cukru we krwi spowodowanym niedoborem lub nieefektywnym działaniem hormonu insuliny. Niesie ona za sobą szereg powikłań również w obrębie stopy. Zaburzenia czucia, owrzodzenia neuropatyczne, modzele, pęknięcia, upośledzenie gojenia się ran.