Zabiegi i wizyty
Usługi gabinetu
Podstawowy zabieg podologiczny obejmuje opracowanie zdrowych płytek paznokciowych z oczyszczeniem wałów oraz podeszwy stóp ze zrogowaceń. To zabieg typowo pielęgnacyjny, inny niż zwykły pedicure u kosmetyczki. Rozpoczyna się od wywiadu podologicznego, zbadania stanu stóp, zabiegu właściwym a kończy na zaleceniach do pielęgnacji domowej.
Paznokcie wrastające występują wtedy gdy boczne krawędzie płytki paznokciowej wrastają w otaczającą go tkankę. Wrastaniu ,w zależności od jego stopnia, początkowo towarzyszy delikatny dyskomfort, ból. Ból się zdecydowanie zwiększa gdy dochodzi do przerwania ciągłości tkanki i zakażenia bakteryjnego.
Paznokcie wkręcające-często mylone z wrastającymi. Płytka paznokciowa zwija się w charakterystyczną rurkę.
W obu przypadkach podolog dobierze odpowiednią, bezbolesną metodę ortonyksji czyli założenia klamry na płytkę paznokciową
To oddzielenie się płytki paznokciowej od łożyska na skutek urazu mechanicznego. Często przez Klientów mylona z grzybicą ze względu na zmianę koloru płytki . Podolog w gabinecie odpowiednio oczyści płytkę i zaleci specjalistyczne preparaty.
Odciski-zgrubienia powstałe na skutek nadmiernego wytwarzania komórek warstwy rogowej naskórka, drażniąc zakończenia nerwowe powodują ból.
Modzele- żółtawe zgrubienia nadmiernie zrogowaciałej skóry. Najczęściej występujące na przodostopiu lub palcach. Przyczyny to zarówno ciasne obuwie ,przeciążenia śródstopia jak i opadające główki kości śródstopia.
Pękające pięty spowodowane głównie nadmierną suchością stóp
Rozpadliny- Głębokie pęknięcia skóry na piętach powodujące ból i dyskomfort podczas chodu.
Brodawki wirusowe nz. kurzajkami
Brodawki wirusowe potocznie zwane kurzajkami wywoływane są przez wirus HPV. Często pojawiają się przy obniżonej odporności. Łatwo zakazić się nimi na basenie, w hotelu ,na siłowni czy innych miejscach publicznych. Najczęściej pojawia się na stopach i dłoniach . Możliwości terapii kurzajek jest dużo a ostatecznie metodę dobiera specjalista. Terapia brodawkę jest długotrwała i wymaga ścisłej i sumiennej współpracy z podologiem.
Pseudomonas aeruginosa -pałeczka ropy błękitnej zwana też potocznie „zieloną bakterią”.
Terapia polega na oczyszczeniu zmienionego chorobowo miejsca oraz zastosowaniu odpowiednich preparatów.
Grzybica płytki paznokciowej i skóry stóp-wywoływana najczęściej przez dermatofity, drożdżaki i pleśnie. Podstawa do wdrożenia leczenia jest badanie mikologiczne.
> Sprawdź jak prawidłowo przygotować się do pobrania materiału do badania mikologicznego.
Wywoływana infekcją bakteryjną ,związana ściśle z zaburzeniem pracy gruczołów potowych. Wygląd charakterystyczny (dołkowate wgłębienia),często towarzyszy świąd, specyficzny bardzo intensywny zapach i niekiedy ból.
Wykonywana w przypadku gdy na skutek urazu mechanicznego ,choroby czy nieprawidłowego obuwia płytka paznokciowa uległa częściowemu uszkodzeniu.
Krwiaki powstają najczęściej w wyniku silnego urazu płytki paznokciowej. Podolog ewakuuje krwiaka spod paznokcia i wdraża właściwą terapię. Terapia uzależniona od tego w jakim czasie od urazu Klient się zgłasza do specjalisty.
Diabetycy w gabinecie to coraz częstsza grupa Klientów ze specjalnymi potrzebami pielęgnacyjnymi. Profilaktyka to podstawa oraz stosowanie preparatów dedykowanych diabetykom.
Seniorzy to grupa Klientów, u których problemy występujące na stopach są ściśle powiązane z ograniczeniami związanymi ze stanem zdrowia.
Dzieci pojawiają się najczęściej z problemami brodawek wirusowych, wrastających i wkręcających paznokci, urazami mechanicznymi płytki paznokciowej ( np. od grania w piłkę). Najmłodsza Klientka w gabinecie miała niecały miesiąc ☺
Voucher to idealny pomysł na prezent dla każdego.
Ważność vouchera to 3 miesiące od daty zakupu. Dlaczego? Chcemy aby osoba obdarowana faktycznie skorzystała z zabiegu i cieszyła się jego efektami. Z doświadczenia wiemy ,że vouchery bez końcowej daty ważności lądują w szufladach „na później” i nie zostają zrealizowane.
W gabinecie istnieje możliwość pobrania materiału do badań zarówno mikologicznych jak i bakteriologicznych. Umowa z wyspecjalizowanym laboratorium gwarantuje wiarygodność wyniku badania pobranego materiału.
Informacje dla klienta
Przed pierwszą wizytą
Bardzo często pierwsza wizyta wywołuje stres i niejednokrotnie uczucie wstydu. Jako podolodzy często słyszymy na fotelu „…a bo ja się tak bałam/bałem”,”…bo się wstydzę swoich stóp…”
Zupełnie niepotrzebnie. Podolog jest po to aby POMÓC ☺
- Sprawdź jak wygląda pierwsza wizyta.
- Sprawdź jak się przygotować.