Nasze usługi

Zabiegi i wizyty

Usługi gabinetu

close-up-of-podiatrist-preparing-nails-for-procedu-2021-09-03-23-30-26-utc
Podstawowy zabieg podologiczny

Podstawowy zabieg podologiczny obejmuje opracowanie zdrowych płytek paznokciowych z oczyszczeniem wałów oraz podeszwy stóp ze zrogowaceń. To zabieg typowo pielęgnacyjny, inny niż zwykły pedicure u kosmetyczki. Rozpoczyna się od wywiadu podologicznego, zbadania stanu stóp, zabiegu właściwym a kończy na zaleceniach do pielęgnacji domowej.

wkręcający paznokieć 2
Paznokcie wrastające/paznokcie wkręcające

Paznokcie wrastające występują wtedy gdy boczne krawędzie płytki paznokciowej wrastają w otaczającą go tkankę. Wrastaniu ,w zależności od jego stopnia, początkowo towarzyszy delikatny dyskomfort, ból. Ból się zdecydowanie zwiększa gdy dochodzi do przerwania ciągłości tkanki i zakażenia bakteryjnego.

Paznokcie wkręcające-często mylone z wrastającymi. Płytka paznokciowa zwija się w charakterystyczną rurkę.

W obu przypadkach podolog dobierze odpowiednią, bezbolesną metodę ortonyksji czyli założenia klamry na płytkę paznokciową

onycholiza
Onycholiza

To oddzielenie się płytki paznokciowej od łożyska na skutek urazu mechanicznego. Często przez Klientów mylona z grzybicą ze względu na zmianę koloru płytki . Podolog w gabinecie odpowiednio oczyści płytkę i zaleci specjalistyczne preparaty.

_DSC4512_1
Odciski/ modzele

Odciski-zgrubienia powstałe na skutek nadmiernego wytwarzania komórek warstwy rogowej naskórka, drażniąc zakończenia nerwowe powodują ból.
Modzele- żółtawe zgrubienia nadmiernie zrogowaciałej skóry. Najczęściej występujące na przodostopiu lub palcach. Przyczyny to zarówno ciasne obuwie ,przeciążenia śródstopia jak i opadające główki kości śródstopia.

pękające pięty
Pękające pięty/rozpadliny

Pękające pięty spowodowane głównie nadmierną suchością stóp
Rozpadliny- Głębokie pęknięcia skóry na piętach powodujące ból i dyskomfort podczas chodu.

Brodawki wirusowe nz. kurzajkami

Brodawki wirusowe potocznie zwane kurzajkami wywoływane są przez wirus HPV. Często pojawiają się przy obniżonej odporności. Łatwo zakazić się nimi na basenie, w hotelu ,na siłowni czy innych miejscach publicznych. Najczęściej pojawia się na stopach i dłoniach . Możliwości terapii kurzajek jest dużo a ostatecznie metodę dobiera specjalista. Terapia brodawkę jest długotrwała i wymaga ścisłej i sumiennej współpracy z podologiem.

pałeczka ropy błękitnej
Pałeczka ropy błękitnej

Pseudomonas aeruginosa -pałeczka ropy błękitnej zwana też potocznie „zieloną bakterią”.
Terapia polega na oczyszczeniu zmienionego chorobowo miejsca oraz zastosowaniu odpowiednich preparatów.

Grzybica

Grzybica płytki paznokciowej i skóry stóp-wywoływana najczęściej przez dermatofity, drożdżaki i pleśnie. Podstawa do wdrożenia leczenia jest badanie mikologiczne.
> Sprawdź jak prawidłowo przygotować się do pobrania materiału do badania mikologicznego.

keratoliza dziobata
Keratoliza dziobata

Wywoływana infekcją bakteryjną ,związana ściśle z zaburzeniem pracy gruczołów potowych. Wygląd charakterystyczny (dołkowate wgłębienia),często towarzyszy świąd, specyficzny bardzo intensywny zapach i niekiedy ból.

rekonstrukcja
Rekonstrukacja płytki

Wykonywana w przypadku gdy na skutek urazu mechanicznego ,choroby czy nieprawidłowego obuwia płytka paznokciowa uległa częściowemu uszkodzeniu.

krwiak
Krwiaki podpaznokciowe

Krwiaki powstają najczęściej w wyniku silnego urazu płytki paznokciowej. Podolog ewakuuje krwiaka spod paznokcia i wdraża właściwą terapię. Terapia uzależniona od tego w jakim czasie od urazu Klient się zgłasza do specjalisty.

doctor-checking-glucose-level-in-diabetic-patient-2021-08-28-22-12-39-utc
Diabetyk w gabinecie

Diabetycy w gabinecie to coraz częstsza grupa Klientów ze specjalnymi potrzebami pielęgnacyjnymi. Profilaktyka to podstawa oraz stosowanie preparatów dedykowanych diabetykom.

group-of-happy-senior-friends-sitting-on-bench-in-2021-12-09-20-13-25-utc
Senior i dziecko

Seniorzy to grupa Klientów, u których problemy występujące na stopach są ściśle powiązane z ograniczeniami związanymi ze stanem zdrowia.
Dzieci pojawiają się najczęściej z problemami brodawek wirusowych, wrastających i wkręcających paznokci, urazami mechanicznymi płytki paznokciowej ( np. od grania w piłkę). Najmłodsza Klientka w gabinecie miała niecały miesiąc ☺

 

gift-certificate-gift-voucher-or-discount-closeu-2022-05-14-14-59-46-utc
Voucher upominkowy

Voucher to idealny pomysł na prezent dla każdego.
Ważność vouchera to 3 miesiące od daty zakupu. Dlaczego? Chcemy aby osoba obdarowana faktycznie skorzystała z zabiegu i cieszyła się jego efektami. Z doświadczenia wiemy ,że vouchery bez końcowej daty ważności lądują w szufladach „na później” i nie zostają zrealizowane.

doctor-lab-ice-2022-01-19-00-12-57-utc
Badania mikologiczne i bakteriologiczne

W gabinecie istnieje możliwość pobrania materiału do badań zarówno mikologicznych jak i bakteriologicznych. Umowa z wyspecjalizowanym laboratorium gwarantuje wiarygodność wyniku badania pobranego materiału.

Informacje dla klienta

Przed pierwszą wizytą

Bardzo często pierwsza wizyta wywołuje stres i niejednokrotnie uczucie wstydu. Jako podolodzy często słyszymy na fotelu „…a bo ja się tak bałam/bałem”,”…bo się wstydzę swoich stóp…”

Zupełnie niepotrzebnie. Podolog jest po to aby POMÓC ☺